„A Jobbik TV videója egy arctalan hazugság” – áll a Miniszterelnöki Kabinetiroda tegnapi közleményében. Arra reagáltak, hogy a Vizoviczki-ügy negyedrendű vádlottja korrupcióval hozta kapcsolatba a Jobbikhoz kötődő portálon Rogán Antalt.
„A Jobbikhoz kötődő internetes tévé a klasszikus politikai rágalmazás eszközét használja” – mondta Fodor Csaba, a Nézőpont Intézet ügyvezetője. Felhívta a figyelmet, az ilyen vádak soha nem jutnak el feljelentésig, rendőrségi, ügyészségi, vagy bírósági szakaszba, csak a lejáratás a céljuk. Elmondta, a liberálisok a környező országokban is élnek ezzel a fegyverrel, a Jobbik csak átvette ezt az eszközt. Emlékeztetett, Vona Gáborék nem véletlenül választották ezt a stratégiát, hiszen a Jobbik az elmúlt negyedévben csak negatív hírekkel hívta fel magára a figyelmet. A botrányok közé sorolta a párton belüli vezetési válságot, az új frakcióvezető, Volner János ügyeit, valamint a Simicska Lajos és a Jobbik között kialakuló kapcsolatot.



