Áder János személyesen kért bocsánatot a református egyházi vezetőktől az őket az Országgyűlés alakuló ülése után ért támadás miatt. A köztársasági elnök kedden a Dunamelléki Református Egyházkerület Püspöki Hivatalában kereste fel a református elöljárókat.

Bogárdi Szabó István, az MRE zsinatának lelkészi elnöke Áder János látogatását megköszönve elmondta, a köztársasági elnök "mély, személyes beszélgetésben is kifejtette álláspontját" a református egyházi vezetőknek. A püspök "mély alázatra valló" "felemelő, nagy tettnek" nevezte a köztársasági elnök bocsánatkérő gesztusát. Az egyházi vezetők köszönetképpen egy a reformáció emlékévében készített zászlót ajándékoztak Áder Jánosnak, amelyen a kárpát-medencei református egyházak címere, valamint egy Szent Pál-i gondolat látható: "akik Istent szeretik, azoknak minden a javukra van".



