A magyar kormányfő a szlovéniai választások győztesével tárgyalt

A két politikus megbeszélésének középpontjában a Nyugat-Balkán európai integrációja állt

Belföld
  • 2018.06.16. - 19:14

Orbán Viktor miniszterelnök szombat délután az Országházban fogadta Janez Jansát, a Szlovén Demokrata Párt (SDS) elnökét, akinek személyesen is gratulált választási győzelméhez - tudatta Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár.

ov-jansa
A parlamenti többséghez 46 mandátumra van szükség a 90 fős parlamentben. Egyelőre mind az eddigi ellenzéki jobboldali SDS, mind a második helyen végzett balközép Marjan Samec Listája (LMS) kormányalakítása lehetséges, de mindkettőnek további koalíciós partnerekre van szüksége.
Reklám