Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek megnyitotta a 2020-as Eucharisztikus Világkongresszust előkészítő hároméves programot pünkösdhétfőn a főegyházmegye ifjúsági és családi napján. A bíboros a karizmák ünnepén megbízólevelet adott át háromszáz "missziós küldöttnek", aki 2020-ig segíti a plébániák felkészülését.
A bíboros a világkongresszusról szólva úgy fogalmazott: "a cél az, hogy erősítsük a saját hitünket az oltáriszentségben, és megmutassuk a világnak is a katolikus meggyőződés erejét".




