A Stockholmi Ifjúsági Víz Díj magyarországi döntőjének résztvevőit fogadta Áder János köztársasági elnök hétfőn a Sándor-palotában.

A bortermeléséről híres Csatári-völgy nincs felkészülve vízgazdálkodási szempontból a klímaváltozással járó szélsőséges időjárási körülményekre. A vízmegtartás érdekében öt kisléptékű mesterséges tavat kellene létrehozni a völgyben folyó patak visszaduzzasztásával, ezzel kiegyenlítődne a vízjárás, és biztosítani lehetne a völgy folyamatos vízellátását is - foglalta össze Rappay Bence Zsolt pályázatát az államfőnek.
Az 1997-ben alapított Stockholmi Ifjúsági Víz Díj (SJWP) versenyen világszerte több ezer 15 és 20 év közötti középiskolás fiatal vesz részt. Több mint 30 országban rendeznek selejtező versenyeket, amelyek nyertesei indulhatnak az angol nyelvű stockholmi döntőben augusztus végén.
A magyarországi selejtező döntőjét szombaton rendezték meg Budapesten öt csapat - Rappay Bence Zsolt mellett Tóth Bence és Zsigó Miklós; Pap Csenge és Olasz Ákos; Toldy Bence és Szigeti Márk; valamint Hervay Bence és Tóth-Rohonyi Iván - részvételével.
A zsűri elnöke, Szöllősi-Nagy András hétfőn kiemelte: az idei nagyon erős mezőny rámutat, a fiatalabb korosztály is kezdi felismerni, hogy a 21. században a víz lesz a világ és a Kárpát-medence egyik legnagyobb problémája.



