Becsületsértés volt, hogy leköpték a miniszterelnököt?

Magyar Péter nem tesz feljelentést

Belföld
  • 2026.07.23. - 05:59
Cikk borítókép
Vitézy Dávid és Magyar Péter együtt sétáltak a kormányülés helyszínére, amikor az incidens megtörténtVitézy Dávid Facebook-oldala

Leköpték Magyar Pétert, a miniszterelnök jó egészséget kívánt inzultálójának - közölte a Kormányzati Kommunikáció szerdán az MTI-vel. Később a rendőrség arról számolt be, hogy az ügyben a hozzá beérkezett feljelentéseket becsületsértés vétség gyanúja miatt megküldték az ügyészségnek.

A kormányzati közlemény szerint a Baross Gábor Vasútfejlesztési Terv bemutatójára tartott a kormányfő, amikor a budapesti Nyugati pályaudvaron egy járókelő leköpte.

Magyar Péter "jó egészséget" kívánt, majd a sajtótájékoztatón is kitért a történtekre, mondván: kormánya minden magyar embert képvisel, és a történtek miatt nem tesz feljelentést - írták.

Hozzátették, hogy a miniszterelnök megértést és vigasztalást kért azoknak, akik a bennük felgyülemlett feszültséget nem tudják levezetni.

"Nem ők okolhatók azért, mert gyűlölet van a szívükben, hanem az a propaganda, amelyet az előző kormányzat közpénzen folytatott. De szerencsére ennek is egyre kevésbé van nyoma Magyarországon, és jó úton haladunk egy emberséges és működő Magyarország felé" - idézte a közlemény Magyar Pétert.

Később a hvg.hu arról számolt be, hogy Tényi István a Budapesti Rendőr-főkapitánysághoz fordult és feljelentést tett az ügyben, amit a lapnak is eljuttatott. Ebben garázdaságra és szabálysértés gyanújára hivatkozott, és azt írta, szerinte az "ismeretlen elkövető cselekménye az emberi élet méltóságát sérti".

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) az MTI megkeresésére szerda este arról tájékoztatott, hogy a hozzá beérkezett feljelentéseket becsületsértés vétség gyanúja miatt megküldte az illetékes ügyészségnek.

Szerda este a miniszterelnök saját közösségi oldalán jelezte, hogy az incidens ellenére sem kér megerősített védelmet.

A kormányfő védelmével megbízott ORFK ezt tudomásul vette.

Reklám