Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt polgármesterét

Az egykori fideszes városvezető gyanús számlák ügyében került a hatóságok elé

Hidvégi József, volt fonyódi polgármester utolsó ciklusában körülbelül 150-300 millió forintnyi önkormányzati kifizetés lehetett aggályos.

Őrizetbe vették Fonyód volt polgármesterét
Képünk illusztráció
Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP/Christoph Reichwein

Szerda reggel rendőrök állították elő Fonyód korábbi fideszes polgármesterét, Hidvégi Józsefet, illetve a fiát – értesült a Népszava helyi forrásoktól. Információikat a somogyi főügyészség is megerősítette. A lap kérdésére megírták: a két férfit gyanúsítottként hallgatták, majd az expolgármestert 72 órára őrizetbe vették. Az idő rövidsége miatt az ügyészség később dönt, indítványozza-e Hidvégi József letartóztatását. A fiát elengedték.

Kapcsolódó írásaink