Belföld

Tömeges balesetéknél bevethető speciális gépjárművet kapott a mentőszolgálat

Képes akár nehéz terepviszonyok között is a megfelelő helyre vinni a szükséges eszközöket

Tömeges baleseteknél, katasztrófáknál bevethető speciális logisztikai járművet adott át üzemeltetésre a Magyar Vöröskereszt az Országos Mentőszolgálatnak (OMSZ) hétfőn.

Tömeges balesetéknél bevethető speciális gépjárművet kapott a mentőszolgálat
A Magyar Vöröskereszt egy tömeges baleseti egységként szolgálatba álló speciális gépjárművet adott át üzemeltetésre az Országos Mentőszolgálat részére
Fotó: Facebook/Magyar Vöröskereszt

Kardos István, a Magyar Vöröskereszt főigazgatója a szervezet budapesti székházában tartott eseményen felidézte, a két fél együttműködése régóta tart, munkakapcsolatuk a koronavírus-járvány ideje alatt és az orosz-ukrán háború elől érkező menekültek ellátásában is szoros volt. Hozzátette, bízik abban, hogy az együttműködés egyre szélesebb területeken jelenik majd meg.

Constantinovits Miklós, az OMSZ megbízott főigazgatója úgy fogalmazott, a két szervezet több mint száz éve szolgálja az emberi élet és az egészség védelmének ügyét.

A most átadott speciális, tömeges sérülésekkel járó baleseteknél, katasztrófáknál bevethető gépjárművet kifejezetten a rendkívüli helyzetekre tervezték, képes akár nehéz terepviszonyok között is a megfelelő helyre vinni a szükséges eszközöket, mentősöket - ismertette.

Kapcsolódó írásaink