Belföld

Sulyok Tamás tábornoki előléptetéseket adott át a Sándor-palotában

A honvédelmi miniszter előterjesztésére történtek a kinevezések

A honvédelmi miniszter előterjesztésére, 2026. június 1-jei hatállyal a Honvéd Vezérkar főnökévé neveztem ki, valamint vezérezredes rendfokozatba léptettem elő Sándor Zsolt altábornagyot - írta meg Facebook-posztjában a köztársasági elnök.

Sulyok Tamás tábornoki előléptetéseket adott át a Sándor-palotában
Sulyok Tamás gratulált a tábornokoknak
Fotó: Facebook/Dr. Sulyok Tamás

Az államfő posztjában megjegyezte: altábornagyi rendfokozatba léptettem elő dr. Kun Szabó István vezérőrnagyot, a Honvéd Vezérkar főnökének helyettesét, valamint vezérőrnagyi rendfokozatba Apáti Zoltán dandártábornokot, a Honvéd Vezérkar törzsigazgatóját.

Objektum doboz

Kapcsolódó írásaink