Helyreállt a rend – így jellemezte röviden a vasárnapi választás eredményét Kiszelly Zoltán politológus (képünkön). Nem működött az ellenzéki összefogás, amelynek jelöltjére nem voltak kíváncsiak a helyiek – tette hozzá.
Mint mondta, a részvételi adatok azt mutatják, hogy a kormánypártok el tudták vinni a választóikat az urnákhoz, az ellenzék viszont nem, és az is elmondható, hogy a Fidesz–KDNP jó jelöltet talált. A politológus szerint ugyanakkor a Fidesz győzelmében az is nagyban szerepet játszott, hogy az önkormányzati választások óta eltelt száz napban az újonnan megválasztott ellenzéki településvezetők, polgármesterek tragikus teljesítményt nyújtottak. Kiderült, hogy semmit nem tanultak, csak a 2010 előtti korszakot hoznák vissza – hangsúlyozta a politológus, hozzátéve, hogy a szavazók viszont ebből nem kérnek. Kiszelly Zoltán szerint egyértelműen kijelenthető, hogy ezzel a vereséggel megtört az ellenzéki lendület, ahogy fogalmazott, az önkormányzati választással kisült a feszültség, elmúlt a protesthangulat, a kormánypárti szavazók motiváltsága ugyanakkor megmaradt.




