Újabb erőszakoló migránst fogtak el a fővárosban

Kezdeményezték a letartóztatást

Belföld
  • 2020.01.23. - 01:27

Őrizetbe vette a rendőrség azt az oltalmazotti státuszban hazánkban élő szomáliai férfit, aki a gyanú szerint megerőszakolt egy nőt hétfőn Budapesten. A sértett és barátnője egy erzsébetvárosi szórakozóhelyen ismerkedett meg két férfivel, ahonnan hajnalban hazaindultak.

A sértettnek az egyik férfi felajánlotta, hogy elkíséri, majd egy közeli parkba csalta azzal, hogy ott elszív egy marihuánás cigarettát. A parkban aztán szexuálisan közeledett a lány felé. Miután a nő ezt határozottan elutasította, a férfi erőszakossá vált, többször megütötte majd megerőszakolta. Az elkövetőt pár óra alatt elfogták, őrizetbe vették és kezdeményezték letartóztatását. Az Origo úgy tudja, a férfi korábban Norvégiában próbált menekültstátuszt szerezni hamis papírokkal. A hatóság vizsgálja azt is, hogy a Soros-hálózat segítette-e hazánkba jutását. Ismert, egy afgán migráns 2018-ban erőszakolt meg egy nőt egy körúti gyorsétterem mosdójában. Az ő büntetőpere tavaly kezdődött.

Reklám