Újabb, migránsok által ásott alagutat fedeztek fel a határvédő járőrök a déli határszakaszon – közölte a rendőrség. A közlemény szerint kedd délben egy járőr a Bács-Kiskun megyei Csikéria külterületén egy – növényzettel fedett, körülbelül ötven centiméter átmérőjű – nyílást talált, amely átvezetett a határzár alatt szerb területre.
A jelenlegi adatok szerint a járatnál sikeres átjutás nem történt, mivel rendőrök az alagutat annak befejezését követően rövid időn belül felfedezték, és betemetéséig őrzik is. A most felfedezett nyílás mindössze tizenöt méterre volt attól az alagúttól, amelyet tavaly ősszel fedeztek fel a rendőrök, és amely szintén az ideiglenes biztonsági határzár alatt vezetett át. Egy másik, szintén kézi erővel kiásott föld alatti járatot is megtaláltak akkor a Csongrád megyei Ásotthalom közelében, ahol az egyenruhások negyvennégy illegális migránst tartóztattak fel. A rendőrség akkori közleménye szerint az alagutak készítői mindkét esetben nagy gondot fordítottak az álcázásra, a be- és kijáratukat növényzettel takarták le. Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára hétfőn Szegeden arról beszélt, hogy nagyon megerősödött a migrációs nyomás a déli határon, a téli időjárás ellenére pedig a szárazföld mellett vízen is próbálkoznak már a határsértők. Tavasztól őszig a honvédség rohamcsónakokkal járőrözött a Tiszán, de az elmúlt héten vissza kellett térniük oda. Németh tájékoztatása szerint az elmúlt héten 699, az azt megelőző héten 636 határsértőt fogtak el a rendőrök és katonák.




