Nyolcvanmilliárd forint jut a nyári gyermekétkeztetésre

Százhúszezer igénylő

Belföld
  • 2019.06.14. - 00:27

Százhúszezer család igényelte a nyári szünidei gyermekétkeztetést, a program keretében a hátrányos helyzetű családban élő gyermekek napi egyszeri meleg ételt kaphatnak.

Fülöp Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára csütörtökön a köztévében azt mondta, az idei költségvetésben nyolcvanmilliárd, 2020-ban több mint nyolcvankétmilliárd forintot fordít a kormány gyermekétkeztetésre. Ez azt jelenti, hogy 2010 óta megháromszorozódott a támogatás összege – emelte ki. A nyári szünidei étkeztetés június 17-től augusztus 30-ig tart, azonban a családoknak az önkormányzatnál jelezniük kell, hogy igénybe szeretnék venni a támogatást – hívta fel a figyelmet az államtitkár. Az igénylésnek nincs határideje.

Reklám