Könyvvizsgálói jelentés nélkül terjesztette be Karácsony Gergely zuglói polgármester a 2018-as esztendő gazdálkodásáról készült zárszámadást, amelyet az önkormányzati törvény értelmében május 31-ig el kell fogadtatni a képviselő testülettel is.
A csütörtöki rendkívüli testületi ülés elé terjesztett zárszámadás elfogadását egyetlen önkormányzati bizottság sem javasolta, még a párbeszédes polgármesterrel szövetségben lévő szocialisták sem – értesült lapunk. Ennélfogva erősen kétséges, hogy a mai ülésen milyen álláspontra helyezkedik a képviselő-testület. A helyi Fidesz-frakció vezetője, Rozgonyi Zoltán alpolgármester szerint ez a történet – akárcsak a veszteséges fizetős parkolás – Karácsony Gergely teljes alkalmatlanságára világít rá. Karácsonyt egyébként vasárnap este, az EP-választás eredményének kihirdetésén nem mutatkozott a nyilvánosság előtt, az MSZP–Párbeszéd eredményvárójában sem tűnt fel. Kedden este azonban az ATV-ben felbukkant, s megpróbálta bagatellizálni az MSZP-P 6,6 százalékos eredményét. Az önkormányzati választásokkal összefüggésben közölte: „Az a dolgunk, hogy létrehozzunk egy olyan ellenzéki szövetséget, amely megadja az esélyét annak, hogy Budapesten és a nagyvárosokban leváltsák a Fideszt.” Karácsony saját szerepéről azt mondta, csak akkor lesz főpolgármester-jelölt, ha lesz előválasztás, és azt megnyeri. Hozzátette, bárki is lesz a győztes, ő azt fogja támogatni.






