Nyolcszázmilliós eszközfejlesztés az onkológián

Biztosított a magas minőségű ellátás Kaposváron

Belföld
  • 2015.06.30. - 14:11

Uniós forrásból nyolcszáznegvyenötmillió forint ráfordítással fejlesztették a Somogy megyei komplex onkológiai centrum sugárterápiás és patológiai eszközparkját.

A projekt keddi, Kaposváron tartott záró rendezvényén Vitályos Eszter, a Miniszterelnökség európai uniós fejlesztésekért felelős államtitkára kiemelte, hogy az új gépek hosszú távon biztosítják az országos átlagnál jóval magasabb minőségű onkológiai ellátást a megyében és a régióban.

A fejlesztés keretében lecserélték a Kaposvári Egyetem Egészségügyi Centrumában a sugárterápiás ellátás alapját képező két lineáris gyorsítót. Megújult a kórház patológiai eszközparkja is, ennek eredményeként a PET-központtal (pozitronemissziós tomográfiával) a legmagasabb szintű onkológiai ellátást tudják biztosítani.

Reklám