A rendszerváltozás után megnégyszereződött a hallgatók száma, a felsőoktatás „nem feltétlenül a minőség irányába mozdult el”, most bölcsesség kell az átalakításhoz – hangoztatta péntek este Palkovics László államtitkár az Echo Televízió Mélymagyar című műsorában.

Felidézte, a rendszerváltáskor 106 ezer hallgató volt az országban, akkoriban még alig volt lemorzsolódás, mert ez tervezett létszám volt, és szinte csak olyanokat vettek fel, akik el is tudták végezni az egyetemet, főiskolát. Hozzáfűzte, 2000-ben azonban már 420 ezren tanultak a felsőoktatásban, megnégyszereződött a hallgatók száma, s olyanok is bekerültek, akik nem alkalmasak erre. Felduzzadt a szakok száma, sok olyan képzés is elindult, amelyre nincs igazán szükség, olyan intézményekben, ahol nem volt ehhez megfelelő tapasztalat. Megjegyezte, jelenleg például tizennégy helyen képeznek médiaszakembereket. A felsőoktatás „nem feltétlenül a minőség irányába mozdult el”.




