Támogatják a gyermekek étkeztetését

Belföld
  • 2015.04.23. - 16:44

Egymilliárd forint összegű pályázatot írt ki a kormány a gyermekétkeztetés körülményeinek és feltételeinek javítását célzó fejlesztések támogatására – jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család- és ifjúságügyért felelős államtitkára tegnapi budapesti sajtótájékoztatóján.

Novák Katalin közölte: az önkormányzatok és társulásaik egyebek mellett óvodáik, bölcsődéik főzőkonyháinak, tálalóinak vagy étkezőinek fejlesztésére kaphatnak vissza nem térítendő támogatást. A beruházásokhoz öt-ötven százalékos önerő szükséges, az önkormányzat adóerő-képességétől függően. A pályázati elbírálásnál előnyt jelent, ha az önkormányzatok a szeptembertől kötelező óvodáztatás, tehát új gyermekek megjelenése miatt kérnek támogatást, amelynek nincs felső határa. Az államtitkár egy II. kerületi óvoda tálalókonyhájában tartott sajtótájékoztatóján közölte, a pályázatot az Emmi, a Belügyminisztérium és a Nemzetgazdasági Minisztérium összefogásával írták ki, és utóbbi a koordinátora. Novák Katalin hangoztatta, a pályázattal azt akarja segíteni a kormány, hogy a közétkeztetésben részt vevő több mint egymillió gyerek jó minőségű ételeket kapjon, megfelelő mennyiségben és minél jobb körülmények között. Emlékeztetett arra is, korábban már rendeletben garantálták, hogy a gyerekek a közétkeztetésben megfelelő minőségű ételeket kapjanak, ősztől pedig kiterjesztik az ingyenes étkezés lehetőségét. Jelezte: szeptembertől a bölcsődés és óvodás korú gyermekek csaknem kilencven százaléka étkezhet ingyenesen.

Reklám