A miniszterelnöknek ott a helye Tapolcán – jelentette ki Lázár János arra a kérdésre, hogy Orbán Viktor részt vesz-e az április 12-i időközi országgyűlési választás kampányában.
Lázár tegnap úgy fogalmazott, azért dolgoznak Tapolcán, hogy Lasztovicza Jenő tragikus halála után a választópolgárok bizalmát megőrizzék. „Ha megkapjuk a bizalmat, azt megszolgáljuk, hogyha nem, akkor tiszteletben tartjuk a választások eredményét” – magyarázta. Elmondta, kiváló jelöltnek tartja Fenyvesit, aki értékelése szerint alkalmas a közös munkára. A miniszter – utalva a jobbikos és a baloldali jelöltre – ugyanakkor egyértelművé tette, a kormány nem tervezi, hogy „akár nyilasokkal vagy kommunistákkal együtt dolgozna”. Ezt szerinte a választókerületben mindenkinek érdemben mérlegelnie kell. Kifejtette, a Jobbik jellegében kifejezetten nyilas mozgalom, illetve párt, és ilyenre nincs szüksége Magyarországnak.



