Rákóczi-emléknap: már idén tarthatnak megemlékezéseket

A fejedelemre március 27-én emlékeznénk

Belföld
  • 2015.02.13. - 08:08

A kereszténydemokrata Vejkey Imre reményei szerint már idén megemlékezéseket tarthatnak II. Rákóczi Ferenc emléknapjához kapcsolódva. A javaslat László Ferenc kezdeményezésére került az Országgyűlés elé, aki a Rákóczi Öröksége Mozgalom vezetése mellett a Rákóczi emlékmenet szervezője. A javaslat egyik jegyzőjeként a kormánypárti országgyűlési képviselő elmondta, az emlékmenet szervezője Lomnici Zoltánon, az Emberi Méltóság Tanácsa elnökén keresztül kereste meg őket azzal, hogy szeretnék, ha II. Rákóczi Ferenchez kapcsolódva emléknap születne.

Vejkey Imre576x356
Reklám