Összesen 1,3 milliárd forinttal csaknem hetven egyházi intézmény megújulását támogatja a kormány határon innen és túl – jelentette be tegnap Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériuma egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára.
Kitért arra is, négy évvel ezelőtt, amikor a második Orbán-kormány elkezdte működését, nagy hangsúlyt fektetett rá, hogy felújítsák azokat az egyházi épületeket, amelyek korábban nem kaptak támogatást. Ezért rendkívüli és évente visszatérő pályázatokkal igyekeznek segíteni az intézményeknek a megújulást. Az idén összesen kétmilliárd forintból iskolákat, egészségügyi és szociális intézményeket támogatnak, ezen felül értendő a most kiosztott hozzájárulás – részletezte jelentésében a távirati iroda. Kozma Imre, a szeretetszolgálat alapító elnöke emlékeztetett: a Bem rakparton álló épületet, amelyben – a rendszerváltás óta – időseket és hajléktalanokat ápolnak, négyszáz évvel ezelőtt építették a Budára érkező Erzsébet apácák.



