Fiatal magyar csapat megy a harkivi Eb-re

Ökölvívás

Ajánló
  • 2017.06.16. - 00:30

Tízből nyolc súlycsoportban szerepel magyar versenyző a ma kezdődő harkivi férfi ökölvívó Európa-bajnokságon, amelyen Balzsay Károly szövetségi kapitány reménye szerint minél többen eljutnak legalább a negyeddöntőig.

 Mivel a 2015-ben bevezetett szabály szerint a kontinensviadalról lehet kijutni a világbajnokságra, a mostani versenyen dől el, hány magyar lehet majd ott a szeptemberi hamburgi csúcseseményen. A magyar csapat kifejezetten fiatal, a rutint a még mindig csak 24 éves, Eb- és Európa Játékok-bronzérmes középsúlyú (75 kg) Harcsa Zoltán, illetve a szintén 24 éves Vadász András (69 kg) képviseli – utóbbi idén nyert már meccset a félprofi WSB-sorozatban és ezüstérmes lett Helsinkiben. Harcsa és Vadász mellett jó eredményre lehet képes a legutóbbi Eb-n harmadik Csóka Nándor, aki súlycsoportot váltott, így az 52 helyett már 56 kilóban szerepel, valamint az idén nagyszerűen öklöző Hámori Ádám (81 kg).

Reklám