Több ezer tüntető vonult végig szombaton Franciaország nagyvárosaiban a klímaváltozás elleni intézkedéseket követelve. Az MTI jelentése szerint a demonstrálók így kívánták kifejezni szolidaritásukat a környezetvédelmi miniszteri posztjáról nemrég lemondó Nicolas Hulot-val.
Nicolas Hulot augusztus 28-ai lemondásakor úgy nyilatkozott, az ország lassan halad környezetvédelmi céljai elérésében, ő maga pedig egyedül maradt. „Ki lenne hatékony önmagában? Hol vannak a csapataim? Ki áll ki mögöttem?” – fejtette ki Hulot. A képviselőt még 2017 közepén vették fel a kabinetbe, ezt sokan Franciaország zöld imázsának fenntartásaként is értelmezték. Idővel azonban Emmanuel Macron elnök számtalan kezdeményezését felhígította, többek között a nukleárisenergia-függőség csökkentését vagy a gyomirtókban használt glifozát betiltását szorgalmazó felvetéseit. Hulot Twitter-üzenetben mondott köszönetet a támogatásért.



