A játékostársak Lanzafamét választották a legprímábbnak

Labdarúgás A Vidi játékosai uralják az előző idény csapatát a HLSZ-nél

Ajánló
  • 2018.09.04. - 00:11

Egymást követő második évben Davide Lanzafamét választották meg a hivatásos játékosok az NB I. legjobbjának. A legkiválóbb külföldön játszó magyar Gulácsi Péter lett.

A Hivatásos Labdarúgók Szervezete, a HLSZ tegnap a Hidegkuti Nándor Stadionban tartotta meg az előző idény legjobbjait ünneplő, szokásos díjkiosztóját. A profi játékosok egy előzetes jelöltlistára szavazhattak, amelynek összeállításában – mások mellett – Nyilasi Tibor, Gellei Imre, Herczeg András, Szélesi Zoltán és Bognár György is részt vett. „Büszkék vagyunk, hogy immár 28. alkalommal adhatjuk át az előző szezon legjobbjait megillető díjakat. Örömmel tölt el, hogy ennyi évet megélt az a sorozat, melyben profi játékosok szavazhatnak játékostársaikra, edzőkre, vagyis a szakma szavaz magáról” – mondta Horváth Gábor, a HLSZ főtitkára.

A bajnokság legjobb játékosának járó díjat tulajdonképpen megvédte a 2016–2017-es győztes, Davide Lanzafame, aki az előző idényben még a Bp. Honvédot erősítette, immár a Ferencváros játékosa. Mögötte mostani klubtársa, Varga Roland végzett a második helyen, Juhász Roland, a bajnok MOL Vidi (akkor Videoton) védője zárt harmadikként. Ugyanakkor a bajnokcsapat „képviselője” végzett az élen az edzőknél (Marko Nikolic) és a kapusoknál (Kovácsik Ádám). A legjobb utánpótláskorú játékosnak a kispesti Gazdag Dá­nielt választották. A legjobb külföldön játszó magyar, a válogatott első számú kapusa, Gulácsi Péter (RB Leipzig) volt a szavazók szerint.

A magyar élvonal előző idényének álomcsapatába mindössze három klub, a Videoton, a Fderencváros és a Bp. Honvéd adott játékost: Kovácsik (Videoton) – Nego (Videoton), Juhász (Videoton), Blazic (FTC), Stopira (Videoton) – Gazdag (Bp. Honvéd), Gorriarán (FTC), Pátkai (Videoton) – Varga R. (FTC), Böde (FTC), Lanza­fame (Bp. Honvéd).

A további díjazottak. A másodosztályban szereplő legjobb játékos: Lencse László (MTK Budapest), Fülöp Márton-díj, a szezon legszebb védése: Gróf Dávid (Budapest Honvéd). A legjobb női mezőnyjátékos: Turányi Lilla (MTK Hungária). A legjobb női kapus: Szőcs Réka (MTK Hungária).
Reklám