Egymást követő második évben Davide Lanzafamét választották meg a hivatásos játékosok az NB I. legjobbjának. A legkiválóbb külföldön játszó magyar Gulácsi Péter lett.
A bajnokság legjobb játékosának járó díjat tulajdonképpen megvédte a 2016–2017-es győztes, Davide Lanzafame, aki az előző idényben még a Bp. Honvédot erősítette, immár a Ferencváros játékosa. Mögötte mostani klubtársa, Varga Roland végzett a második helyen, Juhász Roland, a bajnok MOL Vidi (akkor Videoton) védője zárt harmadikként. Ugyanakkor a bajnokcsapat „képviselője” végzett az élen az edzőknél (Marko Nikolic) és a kapusoknál (Kovácsik Ádám). A legjobb utánpótláskorú játékosnak a kispesti Gazdag Dánielt választották. A legjobb külföldön játszó magyar, a válogatott első számú kapusa, Gulácsi Péter (RB Leipzig) volt a szavazók szerint.
A magyar élvonal előző idényének álomcsapatába mindössze három klub, a Videoton, a Fderencváros és a Bp. Honvéd adott játékost: Kovácsik (Videoton) – Nego (Videoton), Juhász (Videoton), Blazic (FTC), Stopira (Videoton) – Gazdag (Bp. Honvéd), Gorriarán (FTC), Pátkai (Videoton) – Varga R. (FTC), Böde (FTC), Lanzafame (Bp. Honvéd).
A további díjazottak. A másodosztályban szereplő legjobb játékos: Lencse László (MTK Budapest), Fülöp Márton-díj, a szezon legszebb védése: Gróf Dávid (Budapest Honvéd). A legjobb női mezőnyjátékos: Turányi Lilla (MTK Hungária). A legjobb női kapus: Szőcs Réka (MTK Hungária).


