Nem született igazán váratlan eredmény a labdarúgó NB I. 2018–2019-es idényének utolsó játéknapján. Ez egyben azt is jelenti, hogy a három, a kieséstől még tartani kénytelen csapat közül az MTK köszönt el újra a legmagasabb osztálytól.
Megismétlődött a 2016–2017-es idény zárása: a Diósgyőr végezett a tizedik, legjobb bennmaradó helyen, az MTK pedig a tizenegyediken, s ezzel kiesett. A kék-fehérek az őszi idény zárásakor, a 18. forduló után a hatodik helyen álltak, három ponttal az akkor is harmadik DVSC mögött, nyolc ponttal megelőzve a Diósgyőrt és kilenccel a Kisvárdát. Két utóbbi csapat nyert a záró fordulóban, sokkal motiváltabban játszva riválisánál. Az MTK kiesése egyben azt is jelenti, hogy az új idényben mindössze három első osztályú csapata lesz a fővárosnak, ilyen kevés pedig az első, 1901-es bajnokság kiírása óta soha nem volt. (Sőt: 1926-ig kizárólag nagy-budapesti csapatok szerepeltek az első osztályban, természetesen nem közigazgatási, hanem gyakorlati értelemben.) Függetlenül a szombati kupadöntő eredményétől a MOL Vidi, a DSC és a Honvéd indulhat az Európa-ligában,
Eldőlt a gólkirályi cím sorsa is, Davide Lanzafame és Holender Filip holtversenyben végzett az élen, 16 góllal. Lanzafame megvédte elsőségét, míg Holender, aki a szezon után külföldre szerződik, így jövőre nem száll harcba az ismétlésért, először lett gólkirály. Futballtörténeti érdekesség, hogy sorozatban harmadik évben lett különböző Honvéd-játékos a gólkirály, vagy társ gólkirály (2016–2017-ben Eppel Márton, 2017–2018-ban az akkor még a kispesti klubban futballozó Lanzafame, most pedig Holender), a klub történetében ilyen jellegű „triplázásra” az ötvenes években volt példa, amikor 1953-ban Puskás Ferenc, 1954-ben Kocsis Sándor, 1955-ben pedig holtversenyben Machos Ferenc és Czibor Zoltán nyerte el a képzeletbeli koronát.
NB I., 33. (utolsó) forduló: Debrecen–Paks 4–1, gólszerző: Szécsi (19., 33.), Bódi (23.), Tőzsér (52. – 11–esből), illetve Cseke (30.). Kisvárda–Mezőkövesd 2–1, g.: Cukalasz (25., 58.), illetve Dragóner (86.). Puskás Akadémia–Ferencváros 1–1, g.: Nagy Zs. (52.), illetve Lanzafame (60.). Diósgyőr–Újpest 3–0, gólszerzők: Tajti (36.), Korbély (81.), Hasani (91.), kiállítva: Solomon (Újpest, 78.). Haladás–MOL Vidi 1–1, g.: Priskin (67.), illetve Németh Mi. (80., öngól). MTK–Bp. Honvéd 1–4, g.: Lencse (22.), illetve Holender (21.), Kamber (53.), N’Gog (76., 92.), kiállítva: Kanta (MTK, 47.).
A végeredmény: 1. Ferencváros 74 pont, 2. MOl Vidi 61, 3. Debrecen 51, 4. Bp. Honvéd 49, 5. Újpest 48, 6. Mezőkövesd 44, 7. Puskás Akadémia 40, 8. Paks 39, 9. Kisvárda 38, 10. Diósgyőr 38, 11. MTK 34, 12. Haladás 30.
NB II., 38. (utolsó) forduló: Balmazújváros–Vác 4–0, Vasas–Zalaegerszeg 0–5, Siófok–Ceglédi VSE 2–0, Csákvár–Budaörs 0–4, ETO FC–Mosonmagyaróvár 2–0, Békéscsaba–Kazincbarcika 0–3, Nyíregyháza–Gyirmót 1–1, Kaposvár–Soroksár 3–1, Tiszakécske–Dorog 1–1, Monor–Budafok 2–1.
Az élcsoport végeredménye: 1. Zalaegerszeg 84 pont, 2. Kaposvár 74 (e két csapat feljutott), 3. Gyirmót 65.



