Nők a Kutatói Életpályán Elnöki Bizottság alakult a Magyar Tudományos Akadémián (MTA) elsősorban azzal a céllal, hogy elősegítse a nők arányának növekedését az akadémikusok, a posztdoktorok és az MTA doktorai között, illetve hogy a közoktatásban a lányok körében népszerűsítse a természettudományi tárgyakat.




