Az idei nyár lehet az eddigi legmelegebb

Történelem
  • 2016.09.13. - 01:04

Globális mértékkel nézve az idei volt a legmelegebb nyár a meteoroló­giai feljegyzések kezdete óta - közölték tegnap német szakértők Berlinben.

Paul Becker, a Német Meteoroló­giai Szolgálat alelnöke szerint az emberiség a klímaváltozás közepén van. A szakember ennek alátámasztásaként, mellékhatásaként kiemelte, hogy Németországban például nem a forróság okozott gondot, hanem a négyzetméterenként és óránként több mint százliternyi esővel járó felhőszakadások, ugyanakkor tegnap Berlin környékén hőségriadót rendeltek el.
Reklám