A tudósoké lett a második legnépszerűbb „szakma” a japán kisiskolás és óvodás fiúk körében egy hétvégén közzétett felmérés szerint.
A felmérést ezeregyszáz kisiskolás, illetve óvodás körében végezték a Dai-ichi Life Insurance. Co. megbízásából. A 21. században a természettudományos kategóriákban japán tudósok kapták a legtöbb Nobel-díjat az amerikaiak után, orvosi Nobel-díjat például 2012 óta tavaly már harmadik alkalommal nyert el japán kutató. A tavalyi díjazott, Oszumi Josinori molekuláris sejtbiológus a huszonötödik japán születésű Nobel-díjas volt. A fizikai kategóriában tizenegy, a kémiaiban hét, az orvosi-élettaniban négy, az irodalmiban két díjat kaptak japánok 1949 óta, a békedíjat pedig egy alkalommal ítélték oda Japánnak. A kutatás rávilágít arra, hogy a tudományos, olykor kimondottan száraznak tűnő témák is képesek fellelkesíteni a fiatalokat, ha megfelelő módon tálalja azokat a média.



