Péntek délelőtt az Országházban fogadta Gyárfás Tamást (a képen), a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) leköszönő elnökét, a FINA alelnökét Orbán Viktor miniszterelnök - közölte a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.

Havasi Bertalan elmondta: a kormányfő nagyra értékeli Gyárfás a magyar úszósport érdekében az elmúlt két évtizedben a kormánnyal összhangban végzett munkáját. A miniszterelnök a jövőben is kiemelten számít a sportdiplomata itthoni és nemzetközi tevékenységére, különös tekintettel a hazai rendezésű vb-re, valamint a 2020-as Eb-re - közölte a sajtófőnök. A Komjádi uszoda sajtóbejárásán Seszták Miklós fejlesztési miniszter közölte, a kormányzat Bienerth Gusztávot látná a legszívesebben a MÚSZ élén.



