Nem hibátlan játékkal is veretlenül lett első a magyar férfivízilabda-válogatott

Kupagyőztes Eb-főpróba

Sport
  • 2018.07.09. - 03:02

Jól sikerült a főpróba a hét végén kezdődő Európa-bajnokságra készülő magyar férfivízilabda-válogatottnak, amely megnyerte a budapesti Benu Kupát a Hajós Alfréd uszodában.

Románia és az Egyesült Államok válogatottjának legyőzése után csapatunk a zárómérkőzésen 8–8 után ötméteresekkel 4–3-ra nyert az ausztrál együttes ellen is. „Összességében nekem nagyon tetszett az egész torna – értékelt Märcz Tamás, a magyar válogatott szövetségi kapitánya. – Meccsről meccsre fejlődött a játékunk, s bár érezzük, hogy még ennél is több van bennünk, nem vagyok elégedetlen. Van még néhány napunk a kontinensbajnokság rajtjáig. Az igazán fontos mérkőzésekig fogunk még elemezni és csiszolgatni amin csak tudunk.” A szombaton kezdődő kontinensviadal csoportkörében Grúzia, Németország és Olaszország lesz a magyar válogatott ellenfele, csapatunk először július 16-án száll medencébe. A Benu Kupa végeredmény: 1. Magyarország 8 pont, 2. Ausztrália 7, 3. Egyesült Államok 3, 4. Románia 0.

Reklám