A fedettpályás világbajnok és téli dobó Európa Kupa-győztes Márton Anita lett március legjobbja az Európai Atlétikai Szövetségnél.
A magyar súlylökő Ivana Szpanovics (szerb, távolugrás), Katarina Johnson-Thompson (brit, ötpróba) és Marija Laszickene (orosz, magasugrás), valamint Sandra Perkovic (horvát, diszkosz) előtt végzett a szavazás élén. Márton Anita a birminghami vb-n a világ idei legjobbjával, 19,62 méterrel győzött, mellyel a magyar atlétika első vb-címét szerezte meg. A férfiaknál a német gerelyhajító, Johannes Vetter lett március atlétája.



