A Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) a világranglistát egyformán vezető amerikai Serena Williamst, illetve a szerb Novak Djokovicot választotta az év legjobb játékosának.

Djokovic saját elmondása, illetve a statisztikák szerint is pályafutása eddigi legjobb évét zárta, mivel tizenegy tornát nyert, köztük az ausztrál, az angol és az amerikai nyílt bajnokságot. A 2015-ös idényt nyolcvankét győzelemmel és hat vereséggel teljesítette.
Williams a Grand Slam-tornák közül a melbourne-i, a párizsi és a wimbledoni versenyen végzett az élen, idén ötvenhárom meccset nyert és hármat veszített el.
A szerb teniszező ötödik, az amerikai pedig hatodik alkalommal lett az év legjobbja az ITF-nél.



