Visszatért Federer, nyertek a svájciak

a Hopman Kupa A csoportjában is lejátszották az első fordulót

Sport
  • 2017.01.02. - 15:11

A visszatérő Roger Federerrel felálló svájciak győzelemmel kezdték meg a Hopman Kupát, a teniszezők Perth-ben zajló nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságát.

Federer és Belinda Bencic hétfőn 3-0-ra verte a Daniel Evans és Heather Watson alkotta brit duót az A csoport nyitófordulójában. A lezáró páros találkozót ezúttal is rövidített szettekre játszották.

A másik, B jelű négyesnek a házigazda Ausztrália, illetve Spanyolország, az Egyesült Államok és Csehország a tagja. A szombati döntőt a két csoportgyőztes játssza.

Hopman Kupa, A csoport, 1. forduló:
Svájc - Nagy-Britannia 3-0

Belinda Bencic-Heather Watson 7:5, 3:6, 6:2
Roger Federer, Belinda Bencic-Daniel Evans, Heather Watson 4:0, 4:1
Roger Federer-Daniel Evans 6:3, 6:4
    
Korábban:
Franciaország-Németország 2-1

Kristina Mladenovic-Andrea Petkovic 2:6, 1:6
Richard Gasquet-Alexander Zverev 7:5, 6:3
Gasquet, Mladenovic-Zverev, Petkovic 4:2, 4:1

Reklám