A magyar futballal kapcsolatos több fontos kérdésről is nyilatkozott Bánki Erik, az MLSZ elnökségi tagja a Digisport Reggeli Start című műsorában.
Mint elmondta, a fiatalszabályt korábban ő is támogatta, de az nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, ezért mindenképpen tárgyalni kell róla. Úgy fogalmazott, „elképzelhető, hogy ebben változás lesz”. Ugyancsak megemlítette a pirotechnikai eszközök stadionon belüli használatát. Véleménye szerint a kulturált felhasználás szenzációs hangulatot teremt, így volt ez az őszi Ferencváros–Debrecen mérkőzésen. „Mindenképpen érdemes végiggondolni, hogy szabályozott körülmények között hogyan lehet megengedni ezeknek az eszközöknek a használatát. Nyilvánvaló, hogy itt nagyon szoros együttműködésre van szükség a klubokkal, hiszen az ő felelősségük, hogyan tudják ezeket a szabályokat betartani” – tette hozzá. Bánki Erik szerint az MLSZ-nek kell majd kezdeményeznie azt a törvénymódosítást, ami változtat a stadionok rendjén.



