Veszprémi diadal a Magyar Kupában

Nagy Lászlóék a Szeged együttesét múlták felül a fináléban

Sport
  • 2018.04.15. - 20:22

A Telekom Veszprém 27. alkalommal nyerte meg a férfi kézilabda Magyar Kupát, miután 23-21-re legyőzte a MOL-Pick Szeged csapatát vasárnap, a debreceni Főnix Csarnokban rendezett fináléban.

veszprém kupagyőztes
A két magyar élcsapat 19. alkalommal találkozott a kupadöntőben. Először, 1982-ben a szegediek nyertek, majd 1993-ban, 2006-ban és 2008-ban is ők győztek, 15 alkalommal viszont a veszprémiek ünnepelhettek.

Férfi kézilabda Magyar Kupa, döntő:
Telekom Veszprém - MOL-Pick Szeged 23-21 (10-11)
Gólszerzők: Lékai 6, Nagy L., Nenadic 4-4, Sulic, Gajic, Tönnesen, Manaszkov 2-2, Marguc 1, illetve Bodó, Sigurmannsson 4-4, Bánhidi 3, Srsen, Källman, Skube 2-2, Thiagus Petrus, Balogh Zs., Gaber, Zsitnyikov 1-1

A 3. helyért:
Balatonfüredi KSE-Csurgói KK 31-25 (16-10)

Reklám