Vb-történelmi debütálás férfilesiklásban

Alpesi sí

Sport
  • 2017.02.13. - 00:30

A szlovén Ilka Stuhec nyerte a női, a hazai közönség előtt szereplő svájci Beat Feuz pedig a férfilesiklást a svájci St. Moritzban zajló vb-n.

A huszonhat éves Stuhecnek ez volt az első érme világbajnokságról vagy olimpiá­ról. A második helyen az osztrák Stephanie Venier, míg a harmadikon az amerikai Lindsey Vonn végzett.

A férfiak versenyében az éppen szombaton harmincadik születésnapját ünneplő Feuz diadalmaskodott a kanadai Erik Guay, valamint az osztrák Max Franz előtt.

A vasárnapi verseny magyar szempontból történelmi volt, ugyanis világbajnokságon először állt rajthoz magyar versenyző férfilesiklásban: az ötvenhat induló közül Kékesi Márton az ötvenkettedik lett, míg Nagy Bence nem ért célba.
Reklám