Vb-2018 - Unalomba fulladt a dán-francia találkozó

Az ausztrálok legyőzésével búcsúzott Peru - A kapitányok elégedettek

Sport
  • 2018.06.26. - 18:08

A francia és a dán válogatott az oroszországi labdarúgó-világbajnokság első gól nélküli döntetlenjét játszotta kedden, ezzel utóbbi továbbjutott, előbbi pedig csoportelsőségét biztosította be a C jelű négyesben. A perui válogatott negyven év után nyert újra meccset labdarúgó-világbajnokságon, ugyanis kedden 2-0-ra diadalmaskodott a - hozzá hasonlóan szintén búcsúzó - ausztrál együttes felett.

A két éve Eb-döntős franciák a 16 között a D csoport második helyezettjével találkoznak szombaton 16 órától Kazanyban. A dán válogatott legközelebb vasárnap este nyolckor lép pályára Nyizsnyij Novgorodban, a D csoport elsője ellen, amely nagy valószínűséggel Horvátország lesz.

Elégedett kapitányok értékeltek a dán-francia mérkőzés után
Mindkét szövetségi kapitány elégedett volt az oroszországi labdarúgó-világbajnokság keddi, moszkvai mérkőzése után, mert - mint azt a sajtótájékoztatón többször hangsúlyozták - elérték céljukat.
"Az volt a fontos, hogy továbbjussunk" - szögezte le Age Hareide, a dánok norvég szakvezetője a franciákkal játszott gól nélküli döntetlent
értékelve. Megismételte, amit már a Luzsnyiki Stadionban rendezett összecsapás előtti napon előre jelzett, nevezetesen azt, hogy a nagyon jól kontrázó, technikás és gyors játékosokból álló francia válogatott ellen nem vállalhattak fel nyílt küzdelmet, elsősorban arra kellett figyelniük, hogy ne nyíljanak nagy területek a védelem mögött.
"A futball olyan, hogy néha a szokásostól eltérő taktikával kell játszani" - tette hozzá.
Több kérdés is arra irányult, mi a véleménye a rendkívül eseménytelen mérkőzésről. Mindannyiszor úgy fogalmazott, hogy elégedett a megszerzett egy ponttal, amikor pedig arra kérték, mondja meg, hogy saját csapatának teljesítményét illetően melyik az az egy szó, ami eszébe jut, a fegyelmet említette.
"Keményen dolgoztak és fegyelmezetten futballoztak a játékosaim" - folytatta Hareide.
Arra a megjegyzésre, hogy a közönség a mérkőzés vége felé többször tiltakozott a dán csapat passzivitása miatt, azzal tért ki a válasz elől, hogy az egyik legjobban kontrázó válogatott ellen játszottak, nem lehetett labdát veszíteni, hibázni.
"Elértük a célunkat, az volt a fontos, hogy elsők legyünk a csoportban" - kezdte elemzését a franciákat irányító Didier Deschamps. "Nem volt túlságosan izgalmas a mérkőzés, különösen a végén nem, mert ahogy haladt előre az idő, a dánok megelégedtek a döntetlennel. Nekünk több lehetőségünk is volt."
A játékosként világ- és Európa-bajnok tréner arra a felvetésre, hogy a három csoportmérkőzést illetően nincs-e hiányérzete csapata mutatott játéka miatt, azt mondta, egyáltalán nem könnyű mérkőzéseket nyerni, s példaként a spanyolokat és a németeket említette.
Deschamps a keddi találkozó pozitívumának nevezte, hogy szilárd volt a védelem.
A folytatást illetően úgy fogalmazott: a kieséses szakasszal egy másik verseny kezdődik.
"Nem volt egyszerű elsőként végezni a csoportban, de ami ezután jön, az sokkal nehezebb lesz. Alázatosnak kell maradni, de közben ambiciózusnak kell lenni" - adott útmutatást a folytatásra.


Eredmény:
Dánia-Franciaország 0-0
Moszkva, Luzsnyiki Stadion, 78 011 néző, v.: Sandro Ricci (brazil)
sárga lap: Jörgensen (45+3.)

Dánia:
Kasper Schmeichel - Henrik Dalsgaard, Simon Kjaer, Andreas Christensen, Jens Stryger Larsen - Christian Eriksen, Mathias Jörgense, Thomas Delaney (Lukas Lerager, 92.) - Martin Braithwaite, Andreas Cornelius (Kasper Dolberg, 75.), Pione Sisto (Viktor Fischer, 60.)

Franciaország:
Steve Mandanda - Djibril Sidibé, Raphaël Varane, Presnel Kimpembé, Lucas Hernandez (Benjamin Mendy, 50.) - N'Golo Kanté, Steven Nzonzi - Ousmane Dembélé (Kylian Mbappé, 78.), Antoine Griezmann (Nabil Fekir, 68.), Thomas Lemar - Olivier Giroud

 

A mérkőzés előtt már továbbjutott francia csapat szövetségi kapitánya, Didier Deschamps hat helyen változtatott együttesén az előző, Peru elleni összecsapáshoz képest.

Az első félidő a világbajnokság talán eddigi leggyengébb játékrészét hozta: egy Eriksen helyzetet leszámítva szinte semmi nem történt. A franciák birtokolták többet a labdát, de a hat mérkőzés óta veretlen dánok zárt védekezésével nem boldogultak.

A fordulás után is Eriksen volt a legaktívabb, de próbálkozásai vagy célt tévesztettek, vagy a nagy tornán most bemutatkozó Mandanda védett. Mivel a hajrában mindkét csapat inkább a vereség elkerülésére összpontosított, megszületett az idei világbajnokság első gól nélküli döntetlenje. Ez volt Deschamps 79. mérkőzése a franciák kispadján, ezzel beérte az örökranglista élén álló Raymond Domenechet.

Ausztrália - Peru

Peru-Ausztrália 2-0 (1-0)
Szocsi, Fist Stadion, 44 073 néző: v.: Szergej Karaszjov (orosz)
gólszerzők: Carrillo (18.), Guerrero (50.)
sárga lap: Yotún (45.), illetve Jedinak (10.), Arzani (60.), Rogic (66.), Milligan (88.)


Peru:
Pedro Gallese - Luis Advíncula, Christian Ramos, Anderson Santamaría, Miguel Trauco - Renato Tapia (Paolo Hurtado, 63.), Yoshimar Yotún (Pedro Aquino, a szünetben) - André Carrillo (Wilder Cartagena, 79.), Christian Cueva, Edison Flores - Paolo Guerrero

Ausztrália:
Mathew Ryan - Josh Risdon, Trent Sainsbury, Mark Milligan, Aziz Behich - Mile Jedinak, Aaron Mooy - Matthew Leckie, Tom Rogic (Jackson Irvine, 72.), Robbie Kruse (Daniel Arzani, 58.) - Tomi Juric (Tim Cahill, 53.)

Nagy tempóban kezdtek a továbbjutásért még harcban álló ausztrálok, mégis a perui együttes szerzett vezetést, amelynek ez volt az első vb-gólja 1982 óta. A szünet után a csapatkapitány Paulo Guerrero lőtt gólt, akinek sokáig kérdéses volt a vb-részvétele, végül egy svájci bíróság átmenetileg felfüggesztette a doppingvétség miatt rá kiszabott büntetést. A futballista szervezetében a tavaly októberi, Argentína elleni világbajnoki selejtező után találtak kokainszármazékot.

Az ausztráloknál pályára lépett a 38 esztendős Tim Cahill, aki negyedik világbajnokságán kapott lehetőséget, s egyben hazája legidősebb vb-n szerepelt játékosa lett.

Mindkét kapu előtt alakultak ki helyzetek a folytatásban, de Peru járt közelebb a gólhoz egy kapufával. Újabb találat azonban már nem esett, így mindkét fél számára véget ért a torna, míg a perui válogatott negyven esztendő után ünnepelhetett újra győzelmet világbajnokságon: Iránt győzte le legutóbb még 1978-ban.

Reklám