Nagy kérdés, hogy folytatódik-e az esélyes csapatok kálváriája, vagy Brazília lesz az első, aki megújítja önmagát és végre odacsap. Az Ermitázs süket macskája szerint a brazilok nyernek ma.
A vébé előtt kidőlt jobbhátvéd, a veterán kupagyűjtő Dani Alves helyén Danilo kezdett az első meccsen, de ő is megsérült, ma Fagner fut ki a pályára helyettük. Ne csodálkozzon, ha még nem igazán hallott róla, eddig összesen 4 válogatott meccsen szerepelt, és klubszinten sem igazán alkotott maradandót.
Costa Rica csapatában a Real kapusa, Keylor Navas előtt két harminc körüli, összeszokott és topligában edződött védőpáros, Giancarlo González és Óscar Duarte takarít. Viszont Óscar Ramírez 4-5-1-es, jobb esetben 3-5-2-es felállása annyira defenzív, hogy a csapat kritikusai szerint képtelen sebességet és súlypontot váltani, ha hátrányba kerül.
1960-an 3-0-ra nyertek a közép-amerikaiak, de az örökmérleg a szempontjukból 1-9.
Ha Costa Rica kikap Brazíliától a második csoportmeccsén, és a másik párosban Szerbia pontot szerez, akkor a közép-amerikai ország már nem juthat tovább a legjobb 16 közé.

98. perc - VÉGE



