Az öttusázók és a vívók 2019-es olimpiai kvalifikációs világbajnokságának rendezési joga is Magyarországé lett a hétvégén.
A vívók moszkvai kongresszusán a magyar főváros Tbiliszit és Torunt előzte meg. Szabó Bence kétszeres olimpiai bajnok kardvívót beválasztották a sportág legrangosabb és legfontosabb testületébe, a végrehajtó bizottságba, amelynek tizenhat év után van újra magyar tagja. Ismét bekerült az orvosi, illetve a jogi testületbe Kamuti Jenő és Czeglédy Edina. Az öttusázók frankfurti kongresszusán a magyar főváros kapta meg a 2019-es, olimpiai kvalifikációs vb rendezésének jogát. Budapest előzőleg 1969-ben, 1979-ben, 1989-ben, 1999-ben és 2008-ban rendezett világbajnokságot. Két év múlva, 2018-ban Budapesten lesz a Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség (ICF) kongresszusa - többek között erről is döntöttek a hétvégén a sportág küldöttei Bakuban.