Újabb négy érem: egy ezüst, három bronz

Paralimpia

Sport
  • 2016.09.17. - 03:04

Újabb négy érmet szereztek a magyarok a riói paralimpián, így a mérleg már hét ezüst és nyolc bronz.

Az S9-es sérültségi kategóriában versenyző Sors Tamás és a mindössze 14 éves Konkoly Zsófia egyaránt bronzérmet szerzett 100 méteres pillangóúszásban. Pap Bianka (S10) ötödik lett 400 gyorson, Adámi Zsanett (S2) pedig hatodik 50 méter háton. A Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi, Veres Amarilla összeállítású magyar válogatott bronzérmet szerzett a kerekesszékes vívók női párbajtőr csapatversenyében. Ezüstérmet nyert 1500 méteres síkfutásban Biacsi Ilona a T20-as kategóriában. Ikertestvére, Bernadett ötödikként ért célba.

Itthon bejelentették, hogy pénteken díjátadó ünnepséget rendez a Magyar Paralimpiai Bizottság és a WestEnd City Center a paralimpikonok tiszteletére. A koncertekkel színesített ünnepség 18 órakor kezdődik a WestEnd millennium tetőkertjén, ott díjazzák a versenyről hazatérő érmes sportolókat.
Reklám