Stadionavatót ünnepeltek – száznégy évvel az 1912-es első avató után – az MTK hívei. Az új, hét és fél milliárd forintból felépült aréna alapkövét 2015. november 16-án, a klub alapításának százhuszonhetedik évfordulóján tették le.

Az új Hidegkuti Stadionban ötezer-tizennégy ülőhelyet alakítottak ki, ezek közül harmincnégyet a mozgássérültek számára. A megnyitón Orbán Viktor miniszterelnök (a képen balra, Deutsch Tamás klubelnökkel) kiemelte, hogy az MTK egy klub, amely magában foglalja a magyar sport nagyszerűségét és diadalait, megtestesíti fájdalmát és veszteségeit. Deutsch Tamás személyes hangvételű mondataiban kitért arra, hogy ez generációk ünnepe is egyben, rengeteg szeretett családtag, aki már nem lehet itt, a lelkekben az MTK nagy ünnepének részese. Az ünnepség után a kék-fehérek első csapata és a portugál Sportingot képviselő vendégalakulat – emlékezve az ugyanilyen párosítású 1964-es KEK-döntőre – játszotta a stadion nyitómeccsét.



