Amint szerdai számunkban megírtuk, gyenge olimpiai szereplése után a mellúszó Gyurta Dániel megválik korábbi edzőitől, Széles Sándortól, Kovácshegyi Ferenctől és Virth Balázstól.
Széles Sándor kijelentette, tizenhét év után nem ezt érdemelte tanítványától, akinek sok sikert kívánt, de megjegyezte, hogy azok a versenyezők, akik korábban elhagyták, nem értek el nemzetközi sikereket.
Hasonló eset történt 1998-ban, amikor az olimpiai bajnok mellúszó Rózsa Norbert elhagyta Széchy Tamást, s Nagy József tanítványa lett, de eredménytelenség miatt másfél év múlva visszatért volt mesteréhez. A jövő évi vb-n kiderül, hogyan sikerült Gyurtának az edzőváltás.



