Tenisz: Halep a WTA-világbajnokság első résztvevője

A román játékos vasárnapi montreali tornagyőzelmével biztosította részvételét a megmérettetésen

Sport
  • 2018.08.13. - 16:58

A világranglista-vezető Simona Halep jutott ki elsőként a női teniszezők szezonzáró WTA-világbajnokságára.

A román játékos azzal biztosította helyét a nyolcfős szingapúri szupertornán, hogy vasárnap diadalmaskodott a montreali keménypályás versenyen. Ő az egyetlen, aki mind az öt alkalommal kvalifikálta magát a vb-re azóta, hogy annak a távol-keleti városállam ad otthont. A viadal 2019-től tíz évre Sencsenbe költözik.

Az idén három tornán - köztük a Roland Garroson - győztes Halep még sosem nyerte meg a hétmillió dollár összdíjazású WTA-világbajnokságot.

Reklám