Tavasszal már lesz videóbíró a Bajnokok Ligájában

Az egyenes kieséses szakasztól alkalmazzák a technológiát

Sport
  • 2018.12.03. - 14:55

A Bajnokok Ligája mostani kiírásának tavasszal kezdődő egyenes kieséses szakaszában bevezetik a videobírós rendszert (VAR) - jelentette be hétfőn Aleksander Ceferin, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnöke.

Az UEFA korábban még azt tervezte, hogy a mostani idényben nem használja majd a VAR-t annak ellenére, hogy az európai csúcsfutballban, a spanyol, az olasz és a német bajnokságban, valamint a nyári oroszországi világbajnokságon is sikerrel alkalmazták a rendszert.

Ceferin az UEFA végrehajtó bizottságának kétnapos dublini ülése után közölte, hogy döntöttek arról is, hogy a májusi Európa-liga finálén, valamint a Nemzetek Ligája júniusi négyes döntőjén is használni fogják a videobírós rendszert.

A 2018/19-es BL-idény egyeneses kieséses tavaszi szakasza február 12-én kezdődik.

Reklám