A világranglistát vezető japán teniszező, Oszaka Naomi a minap szokatlan, ámde elismerésre méltó tapintattal jelentette be, megválik edzőjétől, az őt két Grand Slam-győzelemig vezető Sascha Bajintól.
A 21 éves játékos – miután a válást megbeszélte a trénerével – a hét elején nemes egyszerűséggel az alábbi tweetet tette közhírré: „Mindenkinek üdv, a továbbiakban nem dolgozom együtt Saschával. Köszönöm a munkáját, és minden jót kívánok neki a jövőben.” A német tréner a saját Twitter-oldalán válaszolt, ugyanilyen higgadtsággal: „Köszönöm, Naomi! Én is csak a legjobbakat kívánom neked. Micsoda sikermenet volt ez. Köszönöm, hogy hagytad, hogy részese lehessek.” És ennyi. Semmi mocskolódás, semmi kiszivárogtatás a válás valódi okáról. Két egymást tisztelő ember korrekt kommunikációja. A korábban Serena Williamsszel, Azarenkával és Wozniackival is ütőpartneri szerepet kapó Bajin tavaly, Oszaka Naomi US Open-győzelme után még arról adott interjút, hogy hosszú távú terveik vannak egymással. Immár nincsenek. De hogy miért lett szakítás a vége, az nem tartozik ránk. Se a médiára, se másra. Tapintat is van a világon. Mármint úriemberek közt. Az pedig, hogy kivel folytatja a japán teniszező, amúgy is hamarosan kiderül. A jövő héten, ha a hátsérülése rendbe jön, Duba iban versenyez.



