Szivics vezényel januártól Mezőkövesden

Labdarúgás

Sport
  • 2016.12.28. - 00:41

Nem maradt sokáig üres az NB I.-ben az ötödik helyen álló Mezőkövest labdarúgócsapatának kispadja. Öt nappal Pintér Attila távozása után – aki a másodosztályban listavezető Puskás Akadémia csapatát vette át – bemutatták az új szakvezetőt, az ötvenéves Tomiszlav Szivicset, akinek a szerződése 2019 nyaráig szól.

Szivics játékosként megfordult Kecskeméten, ahol később edzőként is tevékenykedett. Az alföldiek az irányításával feljutottak az élvonalba, később pedig Magyar Kupát nyertek. Később a Paks és a Diósgyőr edzője volt. A szakvezető elmondta, új csapatának majdnem minden játékosát ismeri, néhánnyal már dolgozott is együtt. „Úgy vélem, az együttesen nem kell sokat változtatni, hiszen a csapat egységét és erejét mutatja a táblázaton elfoglalt ötödik hely, amely nagyon szép siker és gratulálok hozzá Pintér Attila kollégámnak. Az előttünk álló feladatokról tisztább képet kapunk majd január elején, amikor elkezdjük a közös munkát” – közölte Szivics.

Reklám