Szellő Imre és Baranyi Richárd is WBO-övet nyert

Előbbi interkontinentális- utóbbi Európa-bajnoki címet szerzett

Sport
  • 2016.09.18. - 09:10

A félnehézsúlyú Baranyi Richárd elnyerte a Boksz Világszervezet (WBO) Európa-bajnoki címét, a várpalotai Thury-vár udvarán rendezett szombat esti címmérkőzésen legyőzte a grúz Giorgi Berosvilit. A cirkálósúlyú Szellő Imre a WBO interkontinentális övét szerezte meg, miután diadalmaskodott a brazil Hamilton Ventura fölött.

A tízmenetes címmérkőzésen Szellő Imre a pontozóbíróknál 100:89, 99:90 és 97:92 arányban győzte le brazil riválisát. Ezzel elhódította a WBO cirkálósúlyú interkontinentális övét, melyet Győryné Tóth Zsuzsanna, a Magyar Ökölvívó Szövetség profi tagozatának vezetője és Campanari-Talabér Márta, Várpalota polgármestere adott át a magyar bokszolónak.     

Az interkontinentális öv megszerzése a cirkálósúlyú Szellő Imre tizennegyedik győzelme, brazil ellenfele 15 győzelemmel, 1 döntetlennel és 3 vereséggel érkezett a várpalotai meccsre.

A Felix Promotion által rendezett gálán, amelyet az M4 sportcsatorna élőben közvetített, mindkét nemzetközi címmérkőzésen magyar siker született. Szellő Imre győzelmét megelőzően a félnehézsúlyú Baranyi Richárd a pontozóbíróknál 98:92, 96:94 és 96:94 arányban diadalmaskodott a grúz Giorgi Berosvili felett és elnyerte a Boksz Világszervezet (WBO) félnehézsúlyú Európa-bajnoki címét.

Az est folyamán rendezett magyar bajnoki mérkőzésen cirkálósúlyban magyar bajnok lett Tóth Tamás, miután technikai kiütéssel legyőzte Darmos Józsefet.

Reklám