Súlyos sérültje is van a szurkolói verekedésnek

Botrány Gelsenkirchenben

Sport
  • 2018.04.20. - 00:50

Összecsaptak egymással a rivális szurkolók szerdán este, a Schalke–Eintracht Frankfurt labdarúgó Német Kupa-elődöntő után. A lefújást követően botrányos jelenetek játszódtak le a gelsenkircheni arénában, az erőszakos drukkerek egymásnak estek, és ütötték-verték egymást.

A rendőrség tájékoztatása szerint az összecsapások a stadionon kívül is folytatódtak. A hatóság közlése szerint nyolc néző és hét rendőr sérült meg, egy frankfurti szurkolót – akit egy autóból fejbe dobtak egy üveggel – kórházba kellett szállítani. A találkozót a vendégek nyerték 1–0-ra, azaz ők léphetnek majd pályára a május 19-i, berlini döntőben a kedden továbbjutott Bayern München ellen.

Reklám