Storck: Nem az én stílusom döntetlenre játszani

"Technikailag és taktikailag is mást kell játszani a marseille-i mérkőzésen"

Sport
  • 2016.06.17. - 17:14

A magyar labdarúgó-válogatott nem fog döntetlenre játszani szombaton a második, Izland elleni Európa-bajnoki csoportmérkőzésén Bernd Storck szövetségi kapitány közlése szerint.

edzés
A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságon szereplő magyar válogatott edzése a marseille-i Robert Louis Dreyfus Központban - MTI Fotó: Illyés Tibor

"Nem az én stílusom döntetlenre játszani" - jelentette ki a német szakvezető, aki elárulta, hogy Fiola Attila sérülése miatt egy poszton mindenképpen változtatnia kell, de nem kívánt többet elárulni arról, hogy miként tervezi pótolni a jobb oldali védőt. Tavalyi kinevezésekor elismerte, hogy a meccs előtti hivatalos sajtótájékoztatón szereplő játékos a kezdőcsapat tagja lesz, ugyanakkor ezt most - Szalai Ádám és Elek Ákos esetében - nem erősítette meg.

Ügyeleti telefonszolgálatot tart szombaton a KKM
A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) konzuli és állampolgársági főosztálya szombaton ismét 24 órás telefonos ügyeletet tart.
A konzuli szolgálat honlapján pénteken közzétett tájékoztatásban azt írják: a magyar válogatott mérkőzésének napján, szombaton 12 órától a konzuli főosztály 24 órán át elérhető lesz a 06 1 458 1682-es és a 06 1 458 1634-es telefonszámokon.
A marseille-i konzuli elérhetőségeket a konzuli szolgálat honlapján tették közzé. A városban a mérkőzés napján mobil konzuli egység van jelen a helyszínen, ez a szurkolói zónák közelében közvetlenül is elérhető.
A honlapon emellett a Marseille-be érkező szurkolókat tájékoztatják a meccs helyszínéül szolgáló stadionnal és annak megközelíthetőségével kapcsolatban, továbbá közlik a biztonsági tudnivalókat is. Felhívják a figyelmet arra is, hogy a június 11-ei randalírozásokat követően a helyi rendőrség az eddiginél szigorúbban lép fel a kihágások megfékezéséért.
A rendőrség külön felhívta a figyelmet, hogy a csoportosulásokat kiemelt figyelemmel kísérik, a belvárosban, a stadion és a szurkolói zóna körzetében a legkisebb rendbontás esetén is szigorúan lépnek fel. A rendbontókat őrizetbe veszik, esetüket a bíróság gyorsított eljárásban tárgyalja, és letöltendő börtönbüntetést is kiszabhat. Ha a bíróság szabadon is engedi az illetőt, a rendőrség az országból kitoloncolhatja. A csoportos rendbontást az UEFA is bünteti, súlyos esetben a tornán részt vevő válogatott kizárása is felmerülhet.Storck szerint az első, osztrákok elleni mérkőzésen aratott győzelem még mindig hatással van a csapatra, de most már Izlandra kell koncentrálni. Hozzátette, számára nem volt meglepő a szigetországiak jó játéka Portugália ellen, és az sem, hogy 1-1-es döntetlent értek el. Kifejtette, technikailag és taktikailag is mást kell játszani a marseille-i mérkőzésen, mert az ellenfél játékosai rendkívül gyorsak és erősek.

"Nagyok az elvárások a győzelem után, most mindenki azt hiheti, hogy minden így fog folytatódni, de ez nem így van. Semmi sem változott a győzelemtől, el kell felejteni, le kell szállni a földre, mert most másik meccs következik" - mondta Storck.

Szalai: Kétszer annyira fogunk koncentrálni

Az osztrákok elleni meccsen az első gólt szerző Szalai Ádám arról beszélt, ha már ilyen jól kezdtek, akkor szeretnék ezt folytatni, és kétszer annyira fognak koncentrálni, hogy valami nagy dolgot érjenek el. Elárulta, az elmúlt másfél éves, gólmentes időszakában a családja segített neki a legtöbbet, és úgy vélte, most is ők örültek a legjobban, hogy végre ismét eredményes volt.
"A legszebb az, hogy az otthonról kapott videókból és fényképekről jól látszik: végre a futball, és nem más sportág miatt ünnepeltek a magyarok. Hatalmas erőt adtak nekünk az otthoni és a helyszínen szurkoló drukkerek is. Öröm volt látni, hogy végre magyar mezben ültek a kivetítők előtt, és nem valamelyik külföldi csapat szerelésében. Számunkra ez a legnagyobb siker" - mondta Szalai.
Az ellenfélről úgy nyilatkozott, hogy Izland az egyik legnehezebb ellenfél lesz, mert fizikálisan és pontrúgásokban hihetetlen erős. Továbbá emlékeztetett arra, hogy szerinte az egyik legnehezebb selejtezőcsoportból jutott ki a kontinensviadalra.

Elek térde rendbe jött 

"A térdem rendben van, várom a lehetőséget, de egyszerre csak 11-en lehetnek a pályán" - mondta Elek, aki egyetlen válogatottbeli gólját éppen a legutóbbi, 2011-ben játszott Izland elleni találkozón szerezte. Arra a meccsre úgy emlékezett vissza, hogy akkor sokan értetlenkedtek, miért ilyen gyenge ellenfelet választottak a svédekre való felkészülés során. Megjegyezte, a 4-0-s győzelem óta nagyot fordult a világ.
Elek szerint szombaton az lesz a legfontosabb, hogy ne vegyék át a szigetországiak stílusát. Egyúttal úgy vélte, sokkal kellemetlenebb ellenfél lesz Izland, mint Ausztria volt és Portugália lesz. Hozzátette, felkészülésben nincs különbség a csapatok között, minden ugyanúgy zajlik, mint az előző találkozó esetében.
"Nem kell számolgatni, ha nyerünk, továbbjutunk" - jelentette ki a Diósgyőri VTK középpályása.
A találkozó szombaton 18 órakor az orosz Szergej Karaszjov sípjelére kezdődik a marseille-i Vélodrome Stadionban, amelynek gyepszőnyege annyira rossz állapotban van, hogy a szokásoktól eltérően pénteken egyik válogatott sem edzhet rajta. A magyarok győzelemmel bebiztosíthatják nyolcaddöntőbe jutásukat. Négy nappal később Portugáliával játsszák utolsó csoportmeccsüket Lyonban.

Reklám