Sofron István az Egyesült Államokba igazolt

A magyar hokis az ECHL-ben szereplő Wichita Thundernél próbálja újra felépíteni magát eltiltása után

Sport
  • 2017.07.19. - 23:15

Az amerikai Wichita Thunder jégkorongcsapatában folytatja pályafutását Sofron István.

"Egy álmom vált valóra" - nyilatkozta új klubja honlapján a magyar válogatott támadó, aki a Fehérvár AV19 együttesét hagyta el.

A Wichita Thunder a harmadik számú tengerentúli sorozatnak számító ECHL-ben szerepel, és az NHL-es Edmonton Oilers, valamint az AHL-es Bakersfield Condors farmcsapata.    

Sofron február közepe óta nem játszhatott, féléves eltiltása - amelyet doppingvétségért kapott - augusztus 15-én jár le. Sportszervezeti, illetve szövetségi edzéseken viszont már június 15-től részt vehet.

Reklám