A magyar női röplabda-válogatott három játszmában kikapott a hazai közönség előtt szereplő azeri csapattól Bakuban, az Európa-bajnokság pénteki nyitófordulójában.
Érdekes, hogy a találkozó egyórás csúszással kezdődött, mert a vártnál tovább tartott az Oroszország–Ukrajna (3:2) találkozó. Alberto Salomoni együttese csak az első szettben tudta megszorongatni esélyesebb ellenfelét, amely magabiztos játékkal győzött: Azerbajdzsán–Magyarország 3:0 (23, 14, 16). Az első játszma hajrájában a magyar csapatnak kifejezetten nyerési esélye volt, ám nem tudott élni vele. A magyarok szombaton 16 órától a lengyelekkel, vasárnap 18.30-tól pedig a németekkel játszanak. A csoportból az első helyezett közvetlenül a legjobb nyolc közé kerül, míg a második és harmadik keresztbejátszik majd a negyeddöntőért.